Пример: Трансформатор | Для поиска по разделам используйте соответствующие закладки.
Главная >> Актуальные вопросы
Задать вопрос

У яких випадках постачальник має право скоригувати покази засобів обліку електричної енергії?

Відповідно до абзацу 2 пункту 4.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31 липня 1996 р. №28 (у редакції постанови НКРЕ від 22 серпня 2002 р. №928) (далі – ПКЕЕ), якщо протягом 2 послідовних місяців спостерігається зменшення середнього завантаження вимірювальних трансформаторів струму до рівня, меншого, ніж передбачений технічними умовами, проектною документацією та вимогами ПУЕ щодо завантаження трансформаторів струму, то протягом 10 днів наступного розрахункового місяця споживач має звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом та, за наявності, до електропередавальної організації (основного споживача) з метою приведення обліку у відповідність до вимог ПУЕ.
Тобто, за перші два послідовних місяця, в які спостерігається зменшення середнього завантаження вимірювальних трансформаторів струму до рівня меншого ніж передбачений технічними умовами, проектною документацією та вимогами ПУЕ щодо завантаження трансформаторів струму, споживач розраховується за спожиту електричну енергію відповідно до показів засобів обліку.
Як зазначено абзацом першим пункту 4.4 ПКЕЕ, електропередавальна організація відповідно до вибраного споживачем виду тарифу та вимог нормативних документів має запропонувати споживачу перелік розрахункових засобів обліку електричної енергії та рівня споживаної електричної потужності, а також каналів зв'язку, якими має забезпечуватися передача інформації щодо обліку. Встановлення розрахункових засобів обліку електричної енергії виконується за рахунок споживача електропередавальною організацією або іншою спеціалізованою організацією.
Окрім того, підпунктом 5 пункту 12.2 ПКЕЕ передбачено, що електропередавальна організація зобов’язана забезпечувати розрахунковий облік електричної енергії та потужності, який є необхідним і достатнім для визначення обсягів передачі та постачання електричної енергії постачальниками електричної енергії.
Виходячи з зазначеного, забезпечення достовірного обліку спожитої електричної енергії є безпосереднім обов’язком електропередавальної
організації. В залежності від балансової належності засобів обліку, приведення їх у відповідність до вимог ПУЕ здійснюється за рахунок споживача або за рахунок електропередавальної організації.
У випадку звернення споживача протягом 10 днів наступного розрахункового місяця, електропередавальна організація повинна розробити перелік заходів, направлених на приведення схеми обліку в відповідність до нормативної документації. В залежності від балансової належності схеми обліку оплата за проведення зазначених заходів здійснюється споживачем або електропередавальною організацією. Якщо споживач оплатив вартість приведення схеми обліку в відповідність до нормативної документації або якщо електропередавальна організація ніяк не відреагувала на звернення споживача, споживач повинен здійснювати оплату за використану електричну енергію, відповідно до показів засобів обліку.
Якщо споживач, у випадку зменшення протягом 2 послідовних місяців середнього завантаження вимірювальних трансформаторів струму до рівня, меншого за передбачений нормативною документацією, протягом 10 днів наступного розрахункового місяця, не звернувся до електропередавальної організації щодо приведення схеми обліку у відповідність до вимог ПУЕ, або відмовився оплатити вартість такого приведення (за умови, що схема обліку знаходиться на балансі споживача), до нього застосовується процедура коригування обсягу використаної електричної енергії, передбачена пунктом 7.15 ПКЕЕ.
Версия для печати
Які заходи впливу може застосувати постачальник у разі відмови житлово-експлуатаційної організації замінити засоби обліку на технічні цілі житлового будинку (ліфти, навантаження яких вночі не забезпечує достовірність обліку)?
Хто має підписувати акт про порушення правил користування електричною енергією, і чи передбачена законодавством України типова або примірна форма такого акта?
Чи має право постачальник електричної енергії застосовувати нормативні документи колишнього УРСР, зокрема „Інструкцію про порядок оформлення актів про порушення правил користування тепловою та електричною енергією”?
У яких випадках постачальник має право скоригувати покази засобів обліку електричної енергії?
Який порядок відшкодування витрат основного споживача на утримання технологічних електричних мереж та втрат у цих мережах, якщо вони використовуються як субспоживачами, так і постачальником електричної енергії?
Щодо має постачальник право доступу до розрахункових засобів обліку та вимагати від житлово-експлуатаційної організації здійснювати заходи щодо збереження засобів обліку, встановлених на сходових клітинах та пломб на них?
Чи можуть бути кошти помилково перераховані споживачем зарахуватись постачальником в рахунок погашення заборгованості минулих періодів?
Чи правомірні вимоги постачальника щодо заміни лічильника?
Чи можуть бути споживачу виставлені до оплати додаткові обсяги (понад обсяги визначені за проказами лічильника)?.
За яким тарифом за спожиту електричну енергію має розраховуватись садове товариство та чи входить до складу тарифу податок на додану вартість?.
Чи зобов’язаний енергопостачальник дотримуватися показників якості електричної енергії у разі відсутності зі сторони споживача оплати за електричну енергію?
Чи є порушенням споживачем пошкодження лічильника із простроченим терміном повірки?
Чи має право енергопостачальник на підставі виявлення зірваних на лічильнику пломб провести донарахування використаної електричної енергії?
Чи можуть бути відключені електроустановки споживача, якщо останній відмовляється прийняти на збереження встановлені на його території засоби обліку і пломби на них та підписати відповідний акт?
Чи має право енергопостачальник відключити споживача від електричної мережі у разі невиконання останнім рішення суду щодо стягнення заборгованості на користь енергопостачальника?
Чи можуть керівники постачальника електричної енергії відмовити споживачу щодо особистий прийому?
Чи може енергопостачальник на підставі не допущення його працівників до електроустановки побутового споживача скласти акт про недопущення та відключити цю електроустановку?
У разі порушення обліку не з вини споживача, який є сезонним споживачем, яким чином визначити період протягом якого обсяг електричної енергії такому споживачу має визначатися розрахунковим шляхом?
Чи повинен постачальник електричної енергії за регульованим тарифом оплачувати споживачу за спільне використання мереж у разі надходження електричної енергії в електричні мережі постачальника від електроустановок споживача?
Чи існує можливість передачі електричних мереж комунального підприємства, яке не має можливості обслуговувати ці мережі на баланс енергокомпанії?
Чи вправі сторона, яка використовує мережі споживача для передачі електричної енергії вимагати постатейний кошторис витрат? Чи має право такий споживач включати у кошторис статтю «Прибутки»?
Хто має здійснювати повірку розрахункових засобів обліку?
Чи правомірні вимоги постачальника електричної енергії щодо зменшення рівня споживаної електричної потужності до договірної величини у нічні години або години напівпікового навантаження?
Як розподіляються між сторонами зобов’язання у разі встановлення автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ), чи зобов’язаний споживач на об’єктах з приєднаною потужністю 750 кВт та більше самостійно встановлювати АСКОЕ?
За якмй період має визначатися обсяг електричної енергії розрахунковим шляхом у разі порушення комерційного обліку не з вини споживача?
Як має враховуватися обсяг електричної енергії, втраченої в мережах основного споживача у разі передачі електричної енергії іншим споживачам?
Чи правомірні вимоги постачальника щодо здійснення споживачем остаточного розрахунку протягом п’яти діб від дня закінчення розрахункового періоду?
Чи може висувати енергокомпанія вимоги щодо встановлення конкретних типів лічильників у разі необхідності заміни або встановлення засобів обліку?
Чи правомірно застосування лімітування (встановлення та коригування граничних величин) до підприємств та організацій, що утримуються за рахунок населення?
Чи є правомірною вимога постачальника електричної енергії за регульованим тарифом щодо внесення в договір із споживачем умови відключення струмоприймачів, призначених для опалення та гарячого водопостачання в години максимального навантаження енергосистеми?
За яким тарифом має оплачувати готель четвертої категорії електричну енергію, спожиту для потреб повітряно-теплової завіси, кондиціонерів приміщень спільного використання та житлових приміщень та сауни?
Яким чином юридично оформляється відповідальність житлово-експлуатаційної організації за збереження засобів обліку, розташованих на сходовій клітині?
У випадку постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом у взаємовідносинах об’єктивно присутні три сторони - постачальник електричної енергії за нерегульованим тарифом (продавець), споживач (покупець) та електропередавальна організація. Чи є можливим врегулювання відносин між зазначеними сторонами тристороннім договором
Чи має право підприємство, від мереж якого заживлено житлові будинки вимагати від житлово-експлуатаційної організації укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача?
Чи слід включати в строк п’ять (десять) днів, які надаються на оплату рахунка за електричну енергію вихідні, святкові або неробочі дні?
Чи повинен основний споживач погоджувати із субспоживачем кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж, які використовуються сторонами спільно?
Що слід розуміти під терміном “втрати електричної енергії”?
Чи є правомірним виставлення основним споживачем рахунків на оплату втраченої в його мережах електричної енергії субспоживачу?
Який договір укладається з фізичною особою, яка є власником об’єктів нежитлового призначення (ангари, бокси, складські приміщення тощо) і за яким тарифом мають здійснюватися розрахунки?
Куди відносяться витрати, пов’язані з ремонтом лічильників природного газу, встановлених у населення?
Чи обов’язково здійснювати вхідний контроль лічильників природного газу, які встановлюються споживачу?
Хто має забезпечувати планову повірку лічильників природного газу, встановлених у населення?
Який порядок розрахунків за спожитий природний газ у разі встановлення у житлових будинках електротитанів?
Які організації та за чий рахунок здійснюють планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та технічне обстеження газопроводів, які знаходяться на балансі підприємств?
За яким тарифом має бути оплачена електрична енергія спожита насосом для підкачки води, який знаходиться в спільній (колективній) власності мешканців будинку?
Чи є правомірним використовувати для визначення граничної величини потужності даних режимних днів минулого року, з огляду на можливе розширення виробництва та збільшення потужності електроустановок споживача?
Хто має здійснювати заміну повітряного відгалуження від лінії електропередач до вводу в індивідуальний будинок?
Чи є правомірною вимога постачальника електричної енергії щодо відключення електронагрівальних приладів в години максимального навантаження енергосистеми?
Хто відповідає за приведення електроустановки в цілому, та зокрема засобів обліку підприємства в належний технічний стан, якщо підприємство знаходиться в стадії банкрутства?
Чи правомірні вимоги постачальника електричної енергії щодо підвищеної оплати за перевищення рівня споживаної потужності понад договірну граничну величину, якщо таке перевищення зафіксовано в режимний день?
Страницы
<-предыдущая | 1 | 2 | 3 | следующая-> | Показать все (3)
Задать вопрос
Rambler's Top100 ИПС "Энергетический Портал" Регистрация участника | Создание сайта
© EnergoPortal, 2006
Оформить заявку на продукцию (услуги)