|
Статтею 1 Закону України „Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” визначено, що операційний день - частина робочого дня банку або іншої установи - члена платіжної системи, протягом якої приймаються від клієнтів документи на переказ і документи на відкликання та можна, за наявності технічної можливості, здійснити їх обробку, передачу та виконання. Тривалість операційного дня встановлюється банком або іншою установою - членом платіжної системи самостійно та закріплюється в їх внутрішніх нормативних актах.
Виходячи з вище наведеного, не вважається операційним днем вихідний, святковий чи неробочий день.
Відповідно до пункту 7.8 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 №28 (далі - Правила) тривалість періоду для оплати отриманого рахунку зазначається у договорі або на платіжному повідомленні і має не перевищувати 5 операційних днів з дня отримання рахунку для споживачів, які оплачують електричну енергію самостійно, і 10 операційних днів з дня отримання рахунку для споживачів, які здійснюють розрахунки через свою територіально відокремлену головну організацію.
Тобто, перебіг строку оплати починається від дня отримання рахунку, а не від дня закінчення розрахункового періоду. Крім того максимальний строк для оплати, який надається споживачеві в календарних днях включає 5 робочих (операційних) днів та всі святкові й вихідні дні, що припадають на цей строк.
Пропонуючи споживачеві підписати проект господарського договору про постачання електричної енергії в якому зазначено, що термін остаточного розрахунку не пізніше 5 діб після закінчення розрахункового періоду, постачальник електричної енергії порушує вимоги пункту 7.8 Правил в частині процедури оплати та скорочує строк оплати на кількість вихідних та святкових днів.
|