|
Відповідно до пункту 4.4 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 №28 (в редакції постанови НКРЕ 22.08.2002 №928) (далі - ПКЕЕ), електропередавальна організація відповідно до вибраного споживачем виду тарифу та вимог нормативних документів має запропонувати споживачу перелік розрахункових засобів обліку електричної енергії та рівня споживаної електричної потужності, а також каналів зв'язку, якими має забезпечуватися передача інформації щодо обліку. Встановлення розрахункових засобів обліку електричної енергії виконується за рахунок споживача електропередавальною організацією або іншою спеціалізованою організацією.
Організація зчитування інформації з локального устаткування збору і обробки даних (ЛОУ) та передача її від споживача до електропередавальної організації проводиться за рахунок електропередавальної організації.
У рекомендаціях щодо вибору розрахункових засобів обліку електричної енергії електропередавальна організація має керуватися принципами економічної і технічної доцільності, схемами розвитку автоматизованих систем обліку електричної енергії.
У разі встановлення розрахункових засобів обліку електричної енергії спеціалізованою організацією споживач має забезпечити вільний доступ уповноважених представників Держенергонагляду України та/або електропередавальної організації, які мають відповідні повноваження, для отримання інформації та можливості контролю і перевірки роботи складних електронних багатофункціональних засобів обліку, які застосовуються для комерційних розрахунків.
Згідно з пунктом 8 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. №1357 (далі - ПКЕЕН), прилади обліку електричної енергії (далі - прилади обліку) мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з встановлення оплачена:
а) для новозбудованих будинків - забудовниками;
б) у разі розділу обліку електричної енергії - організаціями, які здійснюють розділ обліку.
Як зазначено пунктом 2.5 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 13 червня 1996 р. №15, ліцензіат має забезпечувати управління ліцензованою діяльністю за принципом економічної доцільності та з метою досягнення найнижчої вартості електроенергії для споживачів. Закупівля товарів, робіт та послуг має здійснюватись ліцензіатом на конкурсних засадах.
Виходячи з зазначеного, вибір розрахункових засобів обліку електричної енергії, що встановлюється на об’єктах населення знаходиться в компетенції електропередавальної організації. Визначення переліку розрахункових засобів обліку електричної енергії, які можуть бути встановлені на об’єкті споживача-юридичної особи, та погодження технічного завдання на їх встановлення (у випадку коли це здійснюється іншою спеціалізованою організацією), знаходиться в компетенції електропередавальної організації.
Закупівля товарів, робіт та послуг має здійснюватись електропередавальною організацією виключно на конкурсних засадах.
|