http://energoportal.net
Щодо має постачальник право доступу до розрахункових засобів обліку та вимагати від житлово-експлуатаційної організації здійснювати заходи щодо збереження засобів обліку, встановлених на сходових клітинах та пломб на них?
Відповідно до підпункту 3 пункту 9.1 та підпункту 2 пункту 12.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 №28 (у редакції постанови НКРЕ від 22.08.02 №928) (далі – Правила), постачальник електричної енергії за регульованим тарифом (електропередавальна організація) має право на доступ до розрахункових засобів обліку електричної енергії, що встановлені на об’єктах споживачів, для проведення технічної перевірки, зняття показів, виконання інших робіт відповідно до договору.
Відповідно до пунктів 4.10 та 4.11 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 №28 (у редакції постанови НКРЕ від 22.08.02 №928), відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб покладається на їх власника або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені, згідно з відповідним договором. Розрахунковий засіб обліку електричної енергії має бути опломбований (в передбаченому для цього місці) пломбою з тавром Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, пломбою з тавром електропередавальної організації згідно з вимогами відповідної нормативно-технічної документації та, за бажанням, пломбами з таврами інших заінтересованих сторін договору.
http://energoportal.net