http://energoportal.net
За яким тарифом має оплачувати готель четвертої категорії електричну енергію, спожиту для потреб повітряно-теплової завіси, кондиціонерів приміщень спільного використання та житлових приміщень та сауни?
Відповідно до пункту 2.4 Порядку застосування тарифів на електричну енергію, що використовується на потреби опалення та гарячого водопостачання, затвердженого постановою НКРЕ від 11 січня 2002 р. №40 (далі – Порядок), тарифи на опалення та гаряче водопостачання не застосовуються при визначенні плати за електроенергію, спожиту на технологічні потреби, а також вищезазначені тарифи не застосовуються при використанні електронагрівальних приладів побутового призначення (електрокамінів, електрорадіаторів, кондиціонерів тощо) в службових приміщеннях підприємств, організацій та установ за наявності діючих у опалювальний період стаціонарних джерел тепла (крім випадків, зазначених у третьому абзаці пункту 2.2) та за умови дотримання споживачем договірної величини потужності.
Як зазначено абзацом першим пункту 1.2 Порядку, технологічні потреби - використання електроенергії в термічних процесах, безпосередньо спрямованих на виготовлення продукції, вплив на об'єкти з метою зміни їх якостей тощо; споживання електроенергії устаткуванням, яке призначене для створення особливих умов щодо температури та якості повітря (сушарки, парогенератори, зволожувачі, іонізатори, солярії тощо), а також антикриговими системами.
Продукцією готелів є надання послуг відповідної якості, в залежності від присвоєної категорії.
Відповідно до ДСТУ 4269 – 2003 „Послуги туристичні. Класифікація готелів”, для готелів 4 категорії обов’язковими вимогами є наявність входу для гостей з повітряно-тепловою завісою, наявність кондиціювання приміщень спільного використання та житлових приміщень і наявність сауни.
Таким чином, при розрахунках за електричну енергію, спожиту на вищезазначені потреби готелями 4 категорії, тарифи на електричну енергію, що використовується на потреби опалення та гарячого водопостачання не застосовуються. Розрахунки здійснюються за роздрібним тарифом споживачів І групи відповідного класу напруги.
http://energoportal.net